Юпак отримав Книгу року BBC 2020

11 грудня о 19:00 почалась відеотрансляція нагородження премії Книга Року BBC 2020, під час якої було оголошено переможців.


Перемогу в основній номінації премії премії Книга Року BBC 2020 здобув Сергій Сергійович / Сайгон з романом Юпак.


"Юпак" — це роман про українське село. Зі своїми традиціями, діалектом, порядками, звичаями та гріхами. Про таке, яким воно було на стику з епохою інтернету. Про сонне село на сході України, загублене в запилюженому степу. У степу з крикливими цвіркунами, духмяним полином і гарячим вітром. У степу, в якому ніхто не свій, окрім своїх...


з промови Віталія Чепиноги:

Юпак зачепив мене мабуть найбільше. Це роман про покоління, яке не мало власних великих трагедій, не мало своєї гідної високої літератури. У кожного були якісь свої власні драми й трагедії: розвал Союзу, кооперативи, бандюки, рекет. Це було покоління без будь-яких орієнтирів, без будь-яких цінностей.

Але якось, якимось дивом сталось так, що саме це покоління без цінностей майже голіруч захистило Україну в ті найстрашніші перші місяці війни з Росією. Це ті люди, які йшли на війну в кросівках і з батьківською рушницею. Юпакові герої — це правильні люди, які про це не знають. Це солдати Фортуни, які Фортуни так ніколи і не впіймали.
Ми неймовірно щасливі з факту, що вже вдруге поспіль перемагає книга від Видавництво Білка. Нагадаємо, минулорічним переможцем в основній номінації була книга Тамари Горіха-Зерня Доця.


На сайті Видавництво Білка ви можете купити Юпак українською та в оригіналі, а також інші книги Сайгона онлайн.Номінацію Есеїстика цьогоріч отримала книга Планета Полин Оксани Забужко. Перемогу у Дитяча книга року BBC стала книга "Мед і паштет — фантастичні вітрогони" авторки Уляни Чуби.

12 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі