Видавничі плани 2021

Оновлено: січ 22

Буремні часи вчать нас не загадувати далеко, проте все ж не можуть затамувати наміру видавництва Білки продовжувати долучатися до видання сучасної української літератури. На 2021 рік плани амбітні, а новинки потужні та різнопланові. Тим цікавіше, і ми впевнені, що кожен зможе обрати у нас щось до смаку.  • 1 книга про Майдан

  • 3 військові книги

  • 1 збірка поезій (теж військова)

  • 4 автора-дебютанта

  • 7 книг про сучасність1. «Намальовані люди», Міла Іванцова


Розлога художня хроніка зими 2013-2014 про звичайних людей, поставлених у незвичайні обставини. Про Майдан та антимайдан, про небайдужих, які постали проти злочинної влади за людську гідність, про силовиків, поглядом з іншого боку барикад, про тих, кого взагалі не торкнулося. Про художників і медиків, підприємців і студентів. Про чоловіків та жінок, підлітків та літніх людей, українців і не тільки. Про кохання, силу духу, взаємопідтримку, самопожертву, людяність і любов у широкому сенсі цього слова. І, звісно, про Київ, буремний і буденний, як і в усіх інших романах авторки.


Видавництво Білка вже вже взяло за звичку вводити в інформаційне поле літпроцесу книги про актуальні події, що впливають на країну просто зараз. Окрім низки військової літератури, готуємо до друку книгу «Намальовані люди», що покликана нагадати загалу переламні події зими-14.2. «Вірші та пісні», Гліб БабичДвомовна поетична збірка, чесна до щему та потужна, як зброя — власне, вона є зброєю у сучасній війні. Несамовиті музи Гліба Бабича кричать уголос, заглушаючи розриви, переносячи кожного з мирного, тихого, ситого життя у чорно-білий світ війни.

До збірки увійшли як тексти російською, написані автором у перші роки війни, так і тексти українською, тож це певною мірою поетичний щоденник трансформації. Кожному, хто свідомо обрав українську за ці роки, знайомий етап неможливості вільно передати емоції мовою, до якої лише починаєш призвичаюватись, проте голос військових пісень Бабича ні на мить не втрачає виразності, набуваючи нових граней.

3. «72», Олександр Вдовиченко

Автор — діючий військовослужбовець, полковник Збройних сил України. Кінематографічне бачення подій, які автор оцінює зсередини, проза динамічна, проста у викладі, з точними описами персонажів, їхньої мови, їхніх характерів.


Читаючи книги, писані про події на українському Сході, щоразу усвідомлюєш, що читаєш сторінки великого літопису, з яких просто на наших очах твориться нова Історія. В цьому випадку вона пишеться серйозно й переконливо.


4. «Congo-Донбас. Гвинтокрилі флешбеки.», Василь Мулік


Українські вертолітники у війні на сході України та у Миротворчій Місії у Демократичній Республіці Конго. Їхні життя, їхня служба, їхня робота. Емоції, надії та страхи. Вірність своїм та ненависть до ворога. Їхні злети та падіння – у прямому сенсі. Терикони та вулкани. Степи та джунглі. Очима безпосереднього учасника подій.5. «Весілля судного дня» (робоча назва), Тамара Горіха Зерня


Її просять приїхати і зіпсувати чуже весілля. Попри граничну абсурдність прохання, воно надійшло від людини, якій неможливо відмовити.

Борги потрібно віддавати. Навіть якщо для цього доведеться повернутися у місто, яке поклялась забути. Навіть якщо на тлі чужих таємниць ти вимушено розкриваєш свої. І для порятунку чужого життя відкладаєш власну смерть.

Якщо під виглядом кухарки до тебе прибуває математичний геній, то сюрпризи пливуть як по маслу.


Після «Доці», що здобула беззаперечну прихильність тисяч українців у всьому світі, друга книга стане для авторки викликом — передусім собі. Проте ми впевнені у Тамарі на тисячу відсотків, тож бронюйте місце на поличці для інтелектуального детектива в сучасних реаліях.6. Володимир Діброва, “Свіжим оком. Тарас Шевченко для сучасного читача” — збірка есеїв у жанрі популярного літературознавства (спираючись на традиції Мілана Кундери, Італо Кальвіно, Джона Бергера та інших) використовує метод так званого докладного прочитання (close reading), що дозволяє уважно подивитися на тексти Шевченка. Ілюстрації Марії Кінович довершують книжку та дозволяют отримати цікавий візуальний досвід переосмислення постаті письменника.


7. Дзвінка Торохтушко, "Нагірна вулиця" — збірка новел про любов, вірність, людяність. Погляд на дорослий світ крізь призму дитячих очей і, водночас, проекція світла і добра з минулого в сучасне та майбутнє.


8. Тетяна Цой, продовження книги «Мені байдуже, що люди скажуть»

Друга частина документально-художньої сімейної саги про сільське життя в Україні ХХ сторіччі та пошук щастя.

Докладно про першу книгу можна дізнатися тут


9. Валентин Терлецький, «Книга сили. Віра» — Загадковий писар Олексій Попович зберігає таємницю козацької сили та непереможності, за допомогою його містичної «книги сили» можна віщувати майбутнє та отримати надзвичайні секретні знання, тому за нею триває смертельне полювання. І мисливці не зупиняться ні перед чим – трійко пройдисвітів, що ховаються під личиною московського царя Дмитрія І, могутні європейські чорнокнижники, магрибський чаклун,

трансільванська княжна Ержебет Баторі, Папа Римський Павло V, герцог Гонзага де Невер, коронні гетьмани й магнати польські та литовські, король Речі Посполитої Сигізмунд ІІІ, перший міністр Франції Мазаріні – всі вони йдуть кривавим слідом за козацьким писарем і його книгою. Все це відбувається на тлі визначних подій в історії України і всього світу. Всі герої, події та явища, писані у Книзі – реальні.


278 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі